Gudtjeneste 3. jan

«Han tek ikkje glansen av livet..»heter det i en sang,og det er godt å starte et nytt år med den vissheten,at Han gir livet glans! Med disse ordene ble vi hilst velkommen til årets første gudstjeneste.

I barneandakten snakket Eddie om det å kjenne noen så godt,at du kunne stole på dem. Det ble demonstrert ved at noen av barna lot seg falle bakover, og stolte på at Eddie tok imot dem. Jesus kan vi stole på,alt han har sagt er sant for han kan ikke lyve.

Dagens tale hadde som overskrift «Budskapet til menigheten i Efesos»,og hadde utgangspunkt i Åp.2;1-7. Viktig å ikke bare formidle teologiske sannheter,men høre hva Jesus sier til menigheten i dag,og formidle det. Talen kan høres i sin helhet under «Pastorens hjørne».

Det ble gitt tid for ettertanke,og mulighet for forbønn etter talen. Kjell Ove sang,og bidro til en god ramme rundt avslutningen.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar