1.Juledag

1.juledagsgudstjenesten samlet mange;både unge og eldre.Gudstjenesten startet med sangen «Å du salige»,før Eva leste juleevangeliget. En av menighetens ungdommer – Agnete,fortalte litt fra halvåret hun har vært på bibelskole,og om veien videre.Det kommer en egen artikkel på hj.siden om henne. Representanter fra menighetsrådet var fremme og ba for Agnete.

Kjell Ove leste et dikt som handler om julens budskap før lovsangsgruppa sang en sang som handler om at Guds plan ikke var at Jesus skulle forbli i krybben. Når vi feirer dagen for hans fødsel,er det viktig å huske at han nå er voksen,og at hensikten med hans komme var å gi sitt liv for oss.

Eddie hadde til overskrift «Fred på jorden»,og delte 3 viktige punkter for å oppnå fred: 1.Fred på jorden starter med meg. 2. Fred med meg selv. 3.Fred med Gud. (Kan høres under «taler»)

Gudstjenesten avsluttet med «Deilig er jorden».

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar