Gudstjeneste 11.september

“Da damene dro” – møtet for menn men åpent for damer, heldigvis – for det var flere av oss =) Flere av menighetens damer har denne helgen vært på Kvinnestevnet på Rivermont; derfor møtet´s tittel.
Til barna og undommene, som også kom på plattforma, fortalte Eddie om to konkrete opplevelser han har hatt av å bli helbredet. Han oppfordret ungene til å tørre å be for syke. Det er Guds kraft som helbreder, ikke vi.
Mennene har naturlig nok vært i fokus i dag,og vi fikk vakker solosang både av Kristjon og Kjell Ove. Henning, Oddmund og Johnny fikk bryne seg med hammer og spiker. Det var om å gjøre å slå 10 spiker i en treplanke på kortest mulig tid. Johnny,med 27,82 sek.gikk av med seieren =)

Kristen “Fast food” kultur – var overskriften på dagens preken.

Kjennetegn
– Raskt
– Lett å ordne
– Krever lite
– Skal skje nå

Mulige konsekvenser
– Usunnhet
– Passivitet
– Misvisende forventning 
– “Jeg selv” i sentrum

Kan lyttes til under “Taler”


This entry was posted in Ukategorisert. Bookmark the permalink.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *