Gudstjeneste 26.mai

Stephan åpnet møte med å lese fra Rom. 8;31-39 før vi sang O Jesus åpne du mitt øye. Ann-Elin hadde barneandakt, og fortalte historien om gutten som mente han var den tøffeste gutten av alle. Men når han var alene og hadde lagt seg om kvelden, var han ikke så tøff lenger. Da var han redd for «uhyret under senga». Han møtte en som fortalte om Gud, og at hans lys kunne få mørke til å forsvinne. Gutten trodde, og begynte å be om kvelden når han hadde lagt seg. Dette gjorde at han kjente seg trygg, for Guds lys er sterkere enn noe mørke! Etterpå sang vi Jeg er trygg hos deg.
Eddie  delte et viktig budskap med overskriften «Forsakelsens vei». Han tok utgangspunkt i Ap.gj.24;22-27. Et av hans sitater var «På forsakelsens vei framtrer Jesus klart i våre liv». Prekenen er verd å lytte til og ligger under «Taler».

Stephan avsluttet møte med å lese Paulus sin kraftfulle bønn for menigheten i Ef.3;16-21

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar