Gudstjeneste 24.august

» Gårdsdagen er forbi, morgendagen har ingen sett, i dag hjelper Herren»

Johnny ønsket velkommen til kirka og til dåpsgudstjeneste. Han håpet at kirka må være for oss som en servicestasjon er for bilen, et sted der du får påfyll og justering for å fungere best 🙂  
Etter fellessang ba han ungene frem og delte ut litt gotteri samtidig som han delte et enkelt budskap fra bibelen; Smak og kjenn at Herren er god!

Før Emma ble døpt leste Eddie fra Ap.gj 8. om Filip og hoffmannen, og fra Ap.gj 2. der Peter taler på pinsedagen og folket spør hva de skal gjøre? «Vend om og la dere døpe i Jesu Kristi navn, hver og en av dere,så dere får tilgivelse for syndene og dere skal få den Den Hellige Ånds gave.»
Etter dåpshandlingen var det lovsang med bl.a Emmas ønskesang; «Gud din skjønnhet»
I tillegg til Emma ble også Charlotte, som ble døpt på påskeleiren, tatt opp i menigheten i dag.

Overskriften på dagen preken var «Jeg er med dere alle dager inntil verden ende» – Jesus. Med utgangspunkt i Ap.gj.27;9-28 fikk vi en fantastisk preken som du kan lytt til her.. – Livet er ikke slik at Gud tar oss ut av alle stormer eller stilner alle stormer – noen ganger må vi gjennom dem, men Han er der.

Gudstjenesten avsluttet med nattverd

 Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar