Gudstjeneste 25.januar

» Bekymring tømmer ikke morgendagen for dens sorger,
men den tømmer dagen i dag for sin styrke»

Kast alle bekymringer på ham, for han har omsorg for dere. 1.Pet.5;7

Gudstjenesten åpnet med den mektige sangen Stor er din trofasthet før Anita ønsket alle velkommen og delte noen tanker med oss. – Alt etter hvor vi er i livet så har vi hele tiden noe å se frem til; det kan være å gifte seg, få barn, få god jobb eller å være med venner. I Jes.9;6 står det: – For et barn er oss født, en sønn er oss gitt.Herreveldet er lagt på han skulder, og hans navn skal være: Underfull Rådgiver, Veldig Gud, Evig Far og Fredsfyrste -. Dette er ikke framfor oss, det er nå, og det kan vi tro på.

Johnny hadde barneandakten og hadde tatt med seg bilder av flere trafikkskilt. Ungene fikk komme med forslag på hva skiltene betydde. Skiltene er til hjelp for oss i trafikken for at vi skal kunne kjøre trygt.
Bibelen er Guds ord og er til hjelp for oss i livet, den sier vi skal hjelpe hverandre og være glad i hverandre. I Salme 119;105 står det: Ditt ord en en lykt for min fot og et lys på min sti. (for anledningen lest med hodelykt på 🙂 )
Han fikk god hjelp av lille Joel da han ledet oss i sangen Når det stormer 🙂

Louise takket menigheten for forbønn i en vanskelig tid med et komplisert svangerskap. Gud skal ha æren for at alt gikk bra og at Noah, som ble født på selveste nyttårsaften, er en frisk og fin gutt.

Kjell Ove ledet oss i sang før Eddie delte dagens tale. Den hadde som overskrift – «Stolthetens felle» og kan lyttes til.
3 ulike feller;

1) Stolthet er å stole på egen styrke
Luk.22;31-34
Mark.14;29-31
Matt.16;21-23

2) Stolthet er å stole på egen rettferdighet
Job.32;1-2
33;8-9
38;1-6,12,22,24,34-35

3) Stolthet er å stole på sin egen visdom
1.Kong.22;7-8,13-18
Ords.10;17
13;10,18
15;32
Salme 119;67
Ords. 22;4

Gudstjenesten avsluttet med forbønn og sangen Det enda som bär.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar