Gudstjeneste 22.mars

Oddmund ønsket velkommen til møte i ettermiddag. Til innledning delte han noen tanker rundt det at evangeliene innholder mengder av eksempel på hva Jesus gjorde. Folk fulgte han og hadde forunderlige metoder for å få kontakt;
Mark.1;23, 30 – 31, 40 – 42
Mark. 2;1 – 12
Mark. 3;1 – 3 er noen av eksemplene på underne Jesus gjorde. Han er den samme i dag. Selv om det kan være vanskelig å tro at dette kan skje i vårt sted, så er jesus uansett den samme.

Menigheten har disse dagens besøk av Arild Brun Svendsen, Pastor i Fredrikstad Baptistmenighet. Han holdt barneandakten og illustrerte på sin helt spesielle måte. Han snakket om at vi er forskjellige, men når vi møtes blir vi likevel et fellesskap. Gud hadde i utgangspunktet fellesskap med menneskene men så kom synden og skilte oss fra Gud. Men han sendte Jesus som tok synden vår på korset, og vi fikk igjen fellesskapet med Gud.

Etter lovsangen talte Arild, og hadde som overskrift «Hvordan leder Gud oss?» Livet består av mange valg:
-valg av venner
-valg av ektefelle
-valg av yrke
-valg av menighet
-valg av fritidsaktivitet osv.. Hvor er Gud oppi alt dette?
Prekenen kan du lytte til under «taler».

Til avslutning sang vi Lær meg å kjenne dine veier.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar