Gudstjeneste 27.september

Pris Herren, påkall hans navn,
gjør gjerningene hans kjent blant folkene!
Syng for ham og spill for ham,
syng om alle hans under!
Sal. 105;1-2

Denne helgen har menigheten hatt besøk av Anne og Knut Olaf Frikstad. Lørdagen var det to seminarer – det første handlet om rykter vi omgir oss med i dagliglivet, og det andre handlet om bønnens makt. Begge seminarene finner du her på hjemmesiden og de er verd å lytte til.

I dagens gudstjeneste var det Ketil som ønsket velkommen og han leste Salme 23 til innledningsord.
Ann-Elin hadde andakten for ungene. Hun viste bilder av forskjellige «hus/boliger» – fuglebur, hundehus, musehull, ei hulltann..osv 🙂 så skulle ungene fortelle hvem som bodde hvor. Til slutt holdt hun opp et bilde av ei jente; hvem bor der? JESUS! Jesus bor i oss, han er alltid med oss uansett hvor vi er og han vil passe på oss.
Som avslutning på barneandakten sang vi Jesus kom inn, kom inn i mitt hjerte Jesus.

Etter nattverd og lovsang talte Knut Olaf over den Aronittiske velsignelsen;

Herren velsigne deg
og bevare deg!

Herren la sitt ansikt lyse over deg
og være deg nådig!

Herren løfte sitt ansikt mot deg
og gi deg fred!

Preknen kan du lytte til her.

Gudstjenesten avsluttet med forbønn, og helt til slutt sang vi velsignelsen.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar