Gudstjeneste 14.mars

«Hvilken glede jeg får når jeg kommer sammen med Guds hellige folk»;var første sang i dagens gudstjeneste. En gudstjeneste som i høyeste grad gav grunn til å glede seg. Det er ikke så ofte det er bevegelse i dåpsbassenget,men i dag ble Milla,ei ung jente i menigheten døpt. En bestemmelse hun hadde tatt for snart et år siden. Men før vi kom så langt, ledet Johnny forsamlingen i bl.a «Happysangen», og Elin fortalte om hvordan Jesus var i møte med barna.Han tok dem på fanget og velsignet dem,og sa at Guds rike hørte dem til.Vi delte også nattverd i møte.
Med utgangspunkt i Mat.28;18-20 holdt Eddie preken med overskrift «Den kristne dåp». Den kan du høre under taler. 
Som alltid avsluttet vi fellesskapet med kirkekaffe.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar