Gudstjeneste 21.mars

Dagens gudstjeneste åpnet med sangen «Det blod som Jesus for meg gav»;en sterk sang om kraften i Jesu død på korset. 
Ann-Elin, som holdt barneandakt,fortalte om en liten gutt som hadde sett frem til etterlengtet ferie sammen med pappa.Men han var lei seg fordi de bare fikk dårlig vær,og uteaktivitetene som var planlagt ble det ingenting av. Gutten tenkte at ferien kom til å bli kjedelig,men pappa hadde råd, og de spilte spill og hadde det morro inne likevel. Slik er det med Gud,selv om vi blir lei oss for ting,uansett hvordan dagene våre er så er Gud sammen med oss,fordi han er vår pappa.
Eddie forsatte sin spennende prekenserie fra Åpenbaringsboken,og i dag var teksten hentet fra Åp.2;12-17 «Menigheten i Pergamon». Prekenen kan du lytte til/laste ned under «Taler».
Kjell Ove deltok med solosang før vi hadde ei forbønnsstund,og gudstjenesten avsluttet med sangen «Stor er din trofasthet»!
Men før vi går hjem, er det kirkekaffe 🙂

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar