Tur til Honningsvåg

 I flere år har Håkon & Alma tatt turen til Honningsvåg på høsten for å bistå meningheten der i arbeidet. Denne høsten var intet unntak,og fra 5.-30.november hadde de sitt tilholdsted på Betania hvor de bor under oppholdet.
Oppgavene er mange og varierte;dører er blitt malt,hyller er kommet på plass,røyvaslere fått nye batteri…osv.   Julemessa blir avholdt hver høst når de er der oppe,og Alma baker bl.a. mange hundre smultringer som går unna som «varmt hvetebrød»! I år innbragte messa kr.30 000!
I tillegg til disse to,var også Almar fra Vesterålen med.Og med trekkspill og godt budskap,besøkte de dagsenter og sykestua sammen med flere fra menigheten.De går også på flere hjemmebesøk.
Det har pågått oppussing av kirkesalen på Betania,og denne stod ferdig nå i høst. Så innvielsen fikk de med seg før hjemreise.
De gir mye av seg selv på turene til Honningsvåg,men som Alma sier:» Det er så flott å komme dit,vi blir så velsignet og får mye tilbake!»
Så,neste høst er de vel klar for tur igjen=)

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar