Gudstjeneste 11.desember

Menigheten har denne helga hatt besøk av Håkon Fagervik med team. De deltok i går ettermiddag på lørdagskafé i Arken,og på dagens gudstjeneste. 
Men før de fikk slippe til, tente Milla det tredje lyset i adventsstaken, vi delte nattverd, og Maria hadde barneandakt. Hun snakket om det å ha en bestevenn. En bestevenn kan du fortelle hemmeligheter til.En bestevenn er glad når du er glad,og kan være til hjelp når du er lei deg. Men den aller beste bestevennen – er Jesus. Til han kan du fortelle alt,og han er alltid med deg. Andre kan svikte,men det gjør ikke Jesus! “Ingen annen bestevenn er så god å ha som Jesus” – sang vi til slutt.

Nils,en av guttan i teamet, er alltid et friskt innslag i møte,og i dag delte han et vitnesbyrd og sang sin herlige sang “Lykklig lykklig hver en dag.”. Håkon ledet etterpå i lovsang og tilbedelse. Hans preken om tillitsfull bønn,kan du lytte til under “Taler”. “Vi skal være i velsignelsesmodus hele veien når vi ber.”

Mens vi lyttet til Hans Inge Fagervik´s sang “Go´e ønska” til slutt i møte, var det invitert til forbønn.


This entry was posted in Ukategorisert. Bookmark the permalink.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *