Gudstjeneste 11.desember

Menigheten har denne helga hatt besøk av Håkon Fagervik med team. De deltok i går ettermiddag på lørdagskafé i Arken,og på dagens gudstjeneste. 
Men før de fikk slippe til, tente Milla det tredje lyset i adventsstaken, vi delte nattverd, og Maria hadde barneandakt. Hun snakket om det å ha en bestevenn. En bestevenn kan du fortelle hemmeligheter til.En bestevenn er glad når du er glad,og kan være til hjelp når du er lei deg. Men den aller beste bestevennen – er Jesus. Til han kan du fortelle alt,og han er alltid med deg. Andre kan svikte,men det gjør ikke Jesus! «Ingen annen bestevenn er så god å ha som Jesus» – sang vi til slutt.

Nils,en av guttan i teamet, er alltid et friskt innslag i møte,og i dag delte han et vitnesbyrd og sang sin herlige sang «Lykklig lykklig hver en dag.». Håkon ledet etterpå i lovsang og tilbedelse. Hans preken om tillitsfull bønn,kan du lytte til under «Taler». «Vi skal være i velsignelsesmodus hele veien når vi ber.»

Mens vi lyttet til Hans Inge Fagervik´s sang «Go´e ønska» til slutt i møte, var det invitert til forbønn.


Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar