Gudstjeneste 25.august

Eddie ønsket menigheten velkommen til første møte etter sommerferien. 
Etter sangen Løftene kan ikke svikte, delte han historien med barna, om Peter som gikk på vannet. Peter ble redd da han så seg omkring, og begynte å synke. Han ropte på Jesus som straks tok han i hånden og hjalp han opp, og sammen gikk de tilbake til båten. Det kan være ting i livet som er vanskelig eller som gjør oss redd. Da kan vi gjøre som Peter – rope på Jesus! Han tok ikke Peter bort fra det som var skummelt og vanskelig, men han gikk sammen med han gjennom det.
Kjell Ove delte noen tanker før han ledet forsamlingen i lovsang og tilbedelse.
Eddie startet i dag en prekenserie over temaet «Den kristnes modningsprosess» . Dagens tekst var hentet fra Hebr.5;12 – 6;2. Gud har tenkt at det skal være en prosess av modning og utvikling i vårt liv, men han tvinger det ikke på oss. 
Prekenen ligger under «Taler». Vi gleder oss til fortsettelsen!

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar