Fellesskapskveld 29.september

Etter åpningssangen Salige visshet; ønsket Britt-Janne velkommen til møte. Hun leste et par «Gullkorn fra bedehusland» : – To eldre søstre i en sørlandsby hadde stemt Kristelig Folkeparti i alle år. Det vakte derfor en viss oppsikt at begge to meldte seg inn i Kommunistpartiet da den yngste passerte 90. En journalist fra lokalavisen ringte og spurte hva som  fikk mennesker i en høy alder til å skifte parti så radikalt. Den eldste svarte: – Vi regner ikke med at vi har så lenge igjen å leve noen av oss. Og da tenkte vi at det er bedre at to kommunister dør enn to fra Kristelig Folkeparti. 🙂
Johan var hjemme på høstferie fra Bibelskolen, og delte litt fra skolen og sang en sang for oss. Kristjon og Kjell Ove sang også. Jorunn delte litt fra Kvinnestevne på Rivermont der flere fra menigheten deltok. 
Det var også nattverd, lovsang og tilbedelse før møte avsluttet med Velsignelsen.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar