Gudstjeneste 7.desember

«Du har fastsatt alle jordens grenser; sommer og vinter – du har dannet dem.»
Salme 74;17

Anita ønsket velkommen til gudstjeneste og stemte i bursdagssang for en av våre medlemmer som fylte år denne søndagen=)
Milla tente to lys i adventsstaken før Anita delte noen tanker til innledning. Hvem og hva er Jesus for oss?
1. Han er vår  stedfortreder – 2.Kor 5;19
2. Han er vår representant – Hebr.9;24
3. Han er vår styrke i livet – Ef.3;17

Johnny hadde barneandakt og snakket om at vi er forskjellige. Se på hånda; tommelen ser litt rar ut og skiller seg ut fra de andre fingrene, men du så nyttig den er. Han demonstrerte det med å gi Emma og Peder hver sin skjorte og ba de kneppe den, men Peder fikk ikke lov å bruke tomlene.. Emma ble selvfølgelig ferdig før han hadde fått i en eneste knapp 🙂 Noen kan tenke at de er anderledes, at de ikke er noen ting og at det ikke er bruk for dem. Vi kan alle forskjellige ting og det ER bruk for oss. Gud har bruk for oss! Du er unik!

Etter nattverden delte Eddie Guds ord med overskriften «Er du enig med Gud?» Med utgangspunkt i 2.Kor 5;21 – Han som ikke visste av synd,har han gjort til synd for oss, for at vi i ham skulle få Guds rettferdighet. Lytt til en spennende og sterk preken.

JEG HAR FÅTT GUDS RETTFERDIGHET I KRISTUS JESUS!

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar