Gudstjeneste 28.juni

Det ble en innholdsrik gudstjeneste i dag som Oddmund åpnet med å lese fra Rom.4;2-3. 
Først var det barnevelsignelse av lille Olivia som var framme sammen med pappa Stephan, mamma Maria og de stolte storebrødrene Matheo og Edvind. Eddie leste den kjente beretningen om Jesus og barna i tillegg til Salme 139;13-18. Etter forbønn for Oliva og familien sang Ann-Elin, Stephan og Sverre – De bar små barn til Jesus.
Eddie talte med utgangspunkt i Luk.5;1-11 også omtalt som Peters fiskefangst. Prekenen kan du laste ned og lytte til.

Etter talen var det dåp. Denne gangen var det Wilma som ville tilkjennegi at hun ville følge Jesus 🙂

Men det var også en vedmodig dag ettersom dette var siste møte med Eddie som menighetens forstander. Eddie begynner i ny jobb fra 1.august, og familien flytter etterhvert inn til byen. Oddmund takket dem for de 8 årene de har virket i menigheten. Vi ser tilbake på denne tiden med takknemlighet. Det vil bli en markering av avskjeden ved en senere anledning.

Gudstjenesten avsluttet med at vi sang velsignelsen.

Dette var siste møte før sommerferien, og ferden gikk videre ned i arken hvor det var grilling, kaffe og kaker.

God Sommer og Guds rike velsignelse til Olivia, Wilma og til deg!

Velsignet er Gud,
vår Herre Jesu Kristi Far,
han som i Kristus har velsignet oss
med all Åndens velsignelse
i himmelen.
Ef.1;3

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar