Gudstjeneste 8.september

Herrens navn skal være lovet fra solens
oppgang til dens nedgang! 
Salme 113;3

Det ble mye sang og musikk i dagens gudstjeneste. Oddmund innledet med ordene fra Jesaja; Se jeg gjør noe nytt! Skal vi starte med blanke ark og la Gud gjøre det han ønsker for menigheten og i livene våre, må vi leve i nær relasjon til han.

Elin hadde barneandakten, og fortalte historien om Elia og Baalprofetene. Elia stolte på Gud, og ropte på Gud at han måtte la ilden falle over alteret han hadde bygd. Gud sviktet ikke, og viste for Baalprofetene og hele Israelsfolket hvem som var Gud.
Jesus sier; når du trenger meg – rop på meg. 

Det var ingen preken i dag, men flere delte sitt vitnesbyrd.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar