Gudstjeneste 6.oktober

Til gudstjenesten i dag ble vi ønsket velkommen med Mark.10;13 – «De bar små barn til ham for at han skulle røre ved dem..». Resten av beretningen om Jesus og barna, kom frem på skjermen etterhvert som gudstjenesten gikk frem. Menigheten hadde igjen gleden av å få være med på barnevelsignelse, og denne gang var det lille Joel vi fikk være med å be for.
Et heller skjelden besøk fikk vi denne oktoberdagen da julenissen gjorde sin entré.. Han prøvde å hilse muntert på folk, men fikk krass tilbakemelding om at han ikke hørte hjemme her. Det var, heldigvis for julenissen, trøst å få hos møtelederen Oddmund. Han mente at selv en julenisse i oktober var velkommen,for i Guds hus er det plass for alle uansett 🙂 Julenissen ledet forsamlingen med i sangen Her er det plass for alle.
Etter barnevelsignelsen sang Eva Ingen er så trygg i fare.
Eddie  talte med utgangspunkt i Joh.10;28-29 «Ei hand å holde i»

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar