Gudstjeneste 17.november

Menigheten har i dag hatt bønnedag. Folk har avløst hverandre slik at det har vært kontinuerlig bønn i kirka fra kl.09.00 .Det hele avsluttet med gudstjeneste kl.17.00. Oddmund ønsket velkommen med Mat.7;7 – Be så skal dere få, let så skal dere finne, bank på så skal det lukkes opp for dere – Det står skal i alle tilfellene. Det er ikke alltid vi får det vi konkret ber om, men vi får det vi har bruk for og som Gud vet er best for oss.
Eddie hadde barneandakt og lovet de ungene som kom frem tre ting; de skulle få stå på rekke ved siden av han, de skulle få lage grimaser – – noe som ikke var vanlig å gjøre i kirka, og de skulle få en pepperkake. Alt han hadde lovet fikk de. Jesus har også lovet noe. I Bibelen står det at han har lovet å være med oss hver dag. Han har lovet å ikke svikte oss. Det står også at Gud holder det han lover for han kan ikke lyve. De avsluttet med en sang, eller et kamprop; Gud lyger aldri, Gud lyger aldri! 🙂  
Pauli G.Staalesen besøkte menigheten denne søndagen. Han begynte prekenen med å synge Åge Samuelsens sang – Se det var mannen Jesus. Sangen handler om Jesu seier på korset, og dette var også temaet for en kraftfull prekenen om nettopp – Korset. Han tok utgangspunkt i 1.Kor.2;2 der Paulus sier at han ikke ville vite om noe annet blant Korinterne enn Jesus Kristus og han korsfestet. Prekenen kan du lytte til her
Møte avsluttet med sangen På en høyde langt borte stod en gang et kors.

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar