Gudstjeneste 30.september

Pris Herren! Be til Ham! Fortell folk alt det store Han har gjort!
Syng for Ham, ja lovsyng! Forkynn det fantastiske Han har gjort! Salme 105;1-2

Anita ønsket velkommen til møte, og hun hadde satt som overskrift – det å sette spor. Alle setter vi spor etter oss.
Johnny hadde barneandakten, og han spurte ungene om de noen ganger hadde vært redde? Han fortalte ungene om en gang han hadde vært skikkelig redd, og de fulgte storøyd med. De fleste er redd for noe; det kan være i fly, på havet eller kanskje på fjellet. Han leste Jes.41;10, et vers som i alle år har vært godt å ha med seg hvis han var redd for noe: «Frykt ikke, jeg er med deg. Vær ikke redd, for jeg er din Gud. Jeg styrker deg, ja, jeg hjelper deg. Jeg holder deg oppe med Min rettferdige høyre hånd.» (Fra Hverdagsbibelen)
Minnevers: Vær ikkje redd, Gud vil hjelpe mæ!

Vi hadde besøk fra menigheten i Tromsø, og Terje Konradsen talte. Han hadde som tema – Røtter. Du kan lytte til talen her

Dette innlegget ble publisert i Ukategorisert. Bokmerk permalenken.

Legg igjen en kommentar